Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /var/www/clients/client120/web959/web/web/include/_classes/moduly/web/webbrowser.class.php on line 89 Lokalita
HotLine: +420 382 212 148

Lokalita

HŘEBCINEC – takto laicky nazývané místo je odvozeno od nedalekého Zemského hřebčince, který je chloubou města Písku a od 1. července 2010 je Zemský hřebčinec národní kulturní památkou. Letitý chov koní, jezdectví a možnost prohlídky stájí s výkladem, je nedílnou součástí hřebčína.

AMERIKA - Amerika je název pro lesy nad Pískem na západním svahu přírodního parku Písecké hory, původně nazývány Vyhlídky. Vyhlídky - bezlesé stráně byly původně určené k obecní pastvě. Od roku 1861 byly pronajímány chudším občanům pro pěstování zemědělských plodin. Tím se chtělo částečně omezit vystěhování chudých lidí do Ameriky. Měla to být jakási náhrada za Ameriku. Od toho i vznik názvu této oblasti. Je situovaná v městské části Budějovické Předměstí. V nedalekém okolí se nachází obchodní centrum s hypermarkety, základní a mateřské školy Tomáše Šobra, Edvarda Beneše, mateřská Waldorfská škola Sluníčko a základní Waldorfská škola Svobodná.

Historické centrum města Písku je vzdáleno 10 min. chůzí, či 5 min. autem nebo MHD. Nalezneme zde písecké náměstí, městský úřad, knihovnu, Prácheňské muzeum, Sladovnu, kostel Povýšení sv. Kříže, Městskou Elektrárnu, Kamenný most, polikliniku a služby jakéhokoliv charakteru (kadeřnictví, manikúra, pedikúra, kosmetika...), lékárny a obchody nejrůznějšího sortimentu. Ke sportovnímu vyžití je možné navštěvovat místní Wellnes club Harmony (spinning, box, trampolínky, posilovna, sauna, masáže, bosu, a jiné), sportovní halu, plavecký stadion, zimní stadion, tenisové kurty a bowling.

Písek se může pochlubit velkým množstvím středních škol Všeobecné gymnázium, víceleté gymnázium, Francouzské gymnázium, Střední odborné učiliště, Průmyslová a vyšší odborná škola, škola Zdravotnická, Zemědělská, Lesnická, soukromá výtvarná škola, Obchodní akademie a Státní jazyková škola.

Kulturu v Písku zajišťuje kulturní dům, divadlo Fráni Šrámkaletní kino a kino Portyč.

Pro romantiky, příznivce procházek a cyklisty jsou kolem Písku vycházkové promenády a cyklistické trasy, které lemují oba břehy řeky Otavy.

Nebřeberné množství restaurací, hospůdek a vinoték. Několik hotelů, penzionů a ubytoven. 

Mapa